Bandscan Barcelona

http://radiacja.blogspot.com/2013/04/bandscan-barcelona.html
Oto raport o eterze radiowym FM w katalońskiej stolicy sporządzony na podstawie obserwacji poczynionych podczas moich odwiedzin w stolicy regionu autonomicznego Katalonii w Królestwie Hiszpanii w kwietniu 2013.
 Wybierając się tam byłem już całkiem nieźle przygotowany - znałem stacje radiowe typowe dla regionu i miasta, ich profile a nawet częstotliwości. To dlatego że Barcelona i Katalonia są obszarami, z których stacje radiowe UKF można latem sporadycznie odbierać też w Polsce. Ze względu na swoje położenie geograficzne, Katalonia pojawia się w ten sposób jako pierwsza przed wszystkimi innymi regionami Hiszpanii.

Radio "Srebrny Deszcz"

http://radiacja.blogspot.com/2013/04/radio-srebrny-deszcz.htmlMoją ulubioną stacją jest ostatnio rosyjski "Silver Rain" - 
oryg. "Серебряный Дождь" - serebrjani dożdź, czyli "Srebrny Deszcz". Nazwa nietypowa jak na stację radiową....


Silver Rain po raz pierwszy włączyłem w styczniu, po ustawieniu anteny satelitarnej na Intelsata 60E, skąd m.in. Deszczyk nadaje. Miałem stamtąd oglądać rosyjską telewizję, ale zaciekawiła mnie bardziej oferta radiowa.
Pierwsze odczucia były mieszane - spodziewałem się raczej usłyszenia czegoś w rodzaju radiowej wersji Telekanal'a "ДОЖДЬ" - internetowej telewizji należącej do tej samej grupy medialnej, co stacja radiowa. Wicedyrektorka Silvera, Nataliya Sindeeva jest producentką TV Rain, na którym leci mega dużo opozycyjnej publicystyki, rzetelnej informacji i programów kulturalnych. Tymczasem okazało się, że Silver Rain, to w pierwszej kolejności stacja muzyczna. I do tego dosyć specyficzna...