Radiostacja

http://radiacja.blogspot.com/2012/01/radiostacja-nove-rytmy.html
Wywodząca się z "Rozgłośni Harcerskiej", młodzieżowa stacja radiowa pod pozornie prostą i nic nie znaczącą nazwą Radiostacja miała w trakcie swojego dziesięcioletniego istnienia dwa okresy: alternatywny oraz komercyjny.
Drastyczne zmiany na ich przełomie sprawiły, że słuchacze zapamiętali ją w różny sposób - z różną muzyką, audycjami i prowadzącymi.  
Oba jednak zapracowały na to, że w swoim czasie Radiostacja stała się rozpoznawalną, kultową, a dziś wspomnianą z sentymentem (przez tych, którzy jej słuchali) stacją radiową.

Na przełomie swoich dziejów, tak gdzieś około 2002/3 roku nadawała "moja" Radiostacja z lajnerem "Nowe Rytmy". Jeszcze, jeszcze z muzyką w pewnym stopniu alternatywną, ale zawieszoną w przestrzeni bez grawitacji między swoją kultową przeszłością a nieuchronnymi drastycznymi zmianami jakie zaplanował dla niej koncern Eurozet.

Do RDST przyciągnęła mnie nie grana na innych polskich stacjach brytyjska kapela Kosheen, którą poznałem w dopiero co wyłączonym (pod koniec 2001r.) brytyjskim radiu Atlantic 252. Wcześniej słuchałem niedobitków muzyki dance końca lat 90 i żyłem uprzedzeniem, że Radiostacja jest tak kultowa, a przy tym niszowa, że po prostu nie jest dla mnie...

Spróbowałem. Oprócz Kosheen, w roku szkolnym 2002/3 (to moja ówczesna miara czasu) na Radiostacji można było posłuchać muzyki takich gatunków jak: house, hip-hop, rap, r'n'b, electronica, drum'n'bass i alternatywa. Genialne kawałki Groove Armady, Royksopp, innych znanych i nieznanych wykonawców na długo sprofilowały mój smak muzyczny. Można by oddać sprawiedliwość i powiedzieć, że faktycznie może i w jakiś sposób były one komercyjne (bo jaki sukces odniósł później Armand Van Helden czy Bob Sinclair), ale w porównaniu do tego, co leciało wtedy w innych polskich stacjach radiowych - świeże i poza mainstreamem!
 
Oto lista utworów granych przez Radiostację z końca 2001 (pojedyncze kawałki), 2002 (sporo), 2003 (dużo!) i 2004 (pojedyncze).


Kolejne części:

Niewyedukowanym muzycznie smarkaczom (jakim sam wtedy byłem), którym trzeba było wiele razy powtórzyć zanim zrozumieli i polubili trochę klasyki i nauczyli się doceniać dobrą muzykę, forma playlisty na pewno była przystępna w realizacji tego zadania. Playlista za to wymiotła zza konsolety wielu charyzmatycznych prowadzących i tego Radiostacji nigdy nie wybaczono. Mniej-więcej w tym okresie za wyrażeniem "Kultowa Radiostacja" historia postawiła kropkę.

Jeśli chodzi o audycje zapamiętałem nieco słabiej, niż muzykę graną w RDST, jednak parę sentymentów jest:
Niedzielna "Lista Tygodnia" (czyli wcześniejsza "Inna Lista"), którą do samego jej końca prowadził Marcin Ziółek (na niezapomnianych podkładach "Soundtropolis" Members of Mayday i "T.a.j.e.m.n.i.c.a." FISZa). Jednocześnie "Lista" była ostatnim bastionem, w którym typowo radiostacyjna muzyka dzięki głosom słuchaczy przetrwała najdłużej (np. aż do 2003 roku obok Super Girl & Romantic Boys - "Spokój" notowana była Beyonce).
Wieczorem w tygodniu włączało się RDST dla radiowego talk-show ze słuchaczami: "Potforum" z Elą Abramczuk - nota bene program także na wiele miesięcy przetrwały z przed-Eurozetowej epoki stacji. Bardzo ograniczony i wolny Internet służył wtedy rozrywce i ściąganiu muzyki, dlatego wiele opinii z tej audycji jako nastolatek słyszałem po raz pierwszy. 

Jedne z ostatnich audycji tematycznych, jakie pamiętam to Houserkę z Glasse'm i Hywel'em (ponownie - wtedy zbyt offowe jak dla mnie - dziś bym uwielbiał), środowe hiphopowe "Deszczu Strugi" czy hiphopową audycję Moniki Dąbrowskiej (prowadziła też jakąś poranną audycję z "Druhem Sławkiem") oraz "Radio Leniwa Niedziela" z Noviką.

Co do osób tworzących radio, swoje pierwsze kroki stawiała w Radiostacji m.in. Ola Kaczkowska. Nie wiem dlaczego, ale doskonale zapamiętałem fragment jej dyżuru DJ-skiego: Kiedy Agnieszka Sielańczyk przeczytała w serwisie "Oko na świat" agencyjnego newsa o kręgach w zbożu, Ola nie mogła powstrzymać się od komentarza i wcięła: "A wiecie, jak takie kręgi powstają? Przychodzi rolnik, kładzie dechę i kręci, kręci, kręci..."). Kpina z z newsów własnej rozgłośni? To mogło przejść tylko w Radiostacji!


Novorytmiczna RDST grała w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie i Trójmieście. Były to tzw. "Radio-miasta". Przyłączone w 2003 roku Olsztyn oraz w 2004 Łódź nie załapały się już na "Nove Rytmy". Stacja była wtedy już tylko tym, czego Eurozet od niej oczekiwał by była - maszynką do zarabiania pieniędzy. Mimo że z niezłymi notowaniami słuchalności, to bez polotu i muzycznego autorytetu, jaki stanowiła ante-2003.
Czwarte urodziny stacji z koncertem Kosheen, zapowiedziano sloganem "Super mega wypas" - rodem ze słownika słuchaczy stanowiących nowy łatwy "target" rozgłośni.

Pod koniec 2003 rozluźniłem swoje kontakty z RDST. Może to przez muzykę masową, która nie zasługiwała na miano "novych rytmów", a była na antenie coraz liczniej obecna - tendencja w kierunku muzyki z USA, odwrócenie się od elektroniki europejskiej. W konsekwencji, już w ostatniej klasie liceum nowe hasło RDST "Muza novej generacji" i wiele niestrawnych kawałków zupełnie zniechęciły mnie do dalszego słuchania. Tak właśnie zacząłem należeć do starej generacji.
Sądząc po rosnących słupkach nad napisem "Radiostacja" w rankingach słuchalności, dla wielu słuchaczy ta stacja zaczęła istnieć dopiero wtedy. 

Co mi pozostało z novorytmicznych czasów? Wspomnienia, jak wynotowane powyżej i garść tracków kojarząca się z dawnym warszawskim 101,5 FM. Zdecydowaną większość muzyki trzeba było sobie przypomnieć przeglądając stosy tracklist, list przebojów, przesłuchując wiele przypadkowych znalezisk - wszystko z epoki późny 2001- późny 2003.
I słuchając zapamiętanych perełek przeżyć ponownie tamten czas (dla smarkacza bardzo ważny)...


PLAYLISTA RADIOSTACJI

Zamieszczam ją w dwóch wersjach - by genre (jakie style) i chronologicznej (mniej-więcej co w poszczególnych latach było grane)

by grenre
Sooo... RDST!
Na początek creme de la creme - kawałeczki z ostatnich miesięcy niekomercyjnej Radiostacji.

Ania (Ania Dąbrowska) - I see
Asian Dub Foundation - Thousand Mirrors
Asian Dub Foundation - New Way New Life
Atom 1 - Imminent (dnb)
Azzido Da Bass - Dooms Night (Timo Maas Remix)
Blue States - Season Song
Bosco - Satellite
Dr. NO - Free me (Feat. Karolina Kozak)
Dj Shadow - Six Days
DJ Shadow - You Can't Go Home Again
Dot Allison - Substance (Felix da Housecat remix)
Dreadzone - Little Britain
Felix Da Housecat feat. Miss Kittin - Silver Screen (Shower Scene)
Felix Da Housecat Vs Pop Tarts - Money Success Fame Glamour
Francisco Savier, Pat Metheny, David Bowie - This Is Not About You
Goldfrapp - Train
Groove Armada - Easy
Futro feat. Fisz - Wyspy
Haiku Fristajl - Sarenka
Kosheen - Hungry (Zed Bias Remix Vocal Edit)
Manu Chao - Me Gustas Tu
Manu Chao - Mr. Bobby
Manu Chao - King Of Bingo Bongo
Massive Attack - I Against I (feat. Mos Def)
Massive Attack - Special cases
Massive Attack - Unfinished Sympathy
Members Of Mayday - Soundtropolis (podkład pod Listę Tygodnia)
Miss Kittin & The Hacker - Frank Sinatra
Moby - Sunday
Moloko - Familiar Feelings
Moloko - Forever More
Nightmares On Wax - 70s 80s
Orbital feat Lisa Billson - Frenetic
Paul Oakenfold - The harder they come
Puretone - Addicted to bass
Royksopp - Eple
Royksopp - Poor Leno
Royksopp - Remind Me
Skalpel - Voice of Reason (feat. Yarah Bravo)
Super Girl & Romantic Boys - Spokój
Swayzak - Make Up Your Mind
Technologic - We Are Technology
Telepopmusik - Breathe
The Chemical Brothers - Block Rocking Beats
The Chemical Brothers - The Golden Path
The Chemical Brothers - The Test
The Streets - Weak Become Heroes
Tok Tok Vs Soffy O - Day Of Mine
Trash Palace - Je t'aime moi non plus (feat. Brian Molko & Asia Argento)
Underworld - Two Months Off
Underworld - Dinosaur Adventure 3D (Sharpside Remix)
Zambari - Bezpieczeństwo


Made in Poland
W czasach, kiedy nikt nie wymagał od stacji radiowych grania określonego, wysokiego procentu polskich wykonawców, produkcje znad Wisły, także te niszowe, potrafiły na antenie Radiostacji wybronić się same i nie potrzebowały pomocy ani politowania Krajowej Rady. Wystrczyło dać im szansę na antenie - to słuchacze zdecydowali o ich popularności. Na Radiostacji mieliśmy więc m.in. wypromowanych na właśnie jej falach formacje Skalpel, Futro i Star of '77 oraz szerzej znanego niejakiego Smolika. Od avantpopu po house, z wokalem po polsku i angielsku - albo nawet i bez. Wszystko na naprawdę świetnym poziomie!

Ania (znana później jako Ania Dąbrowska) - I see
Barnaś & Bartosz S. - Select One
DJ Rembolini - Dziewczyny marzą o miłości
Evah & Jarecki - Rozczarowanie (Star of'77 2step remix)
Futro - New Pollution
Futro - Spacer po miłość
Futro feat. Fisz - Wyspy
Haiku Fristajl - Sarenka
Husky - Piosenka Nienasycona
Karolina Kozak & DR.No - "Dziesiątka" (Free me)
Loco Star - Lonely
Modfunk (Tajemniczy Polski Artysta) - Love & hate
Myslovitz - I'd like to die of love (Matt Kowalsky Remix)
Reni Jusis - Kiedyś Cię Znajdę (Modfunk Remix)
Sistars - Spadaj (Prorok Rocking House Remix)
Skalpel - Voice of Reason (feat. Yarah Bravo)
Smolik - Kremowa Rewolucja
Smolik & Novika - T time
Smolik feat. Mika Urbaniak - Who Told You
Star of '77 - choose my life (remix)
Star of '77 - Lovers
Star Of '77 vs Bemibek - Megajajówa
Super Girl & Romantic Boys - Spokój
Tumbao - Now ("Now I feel alright..")
Wawa - No Problem
Wawa - Uciekaj (feat. Reni Jusis)
Zambari - BezpieczeństwoHouse
Może nie na aż tak wysokim poziomie jak w weekendowej "Houserce", ale na dziennej playliście RDST przez długie miesiące królowała muzyka house. Początek XXI w. to ogólnie dla tego nurtu bardzo dobry okres - samplowano kawałki instrumentalne, a nie elektroniczne jak obecnie, nie było parcia na obecność wokalu, co nie przeszkodziło wielu czysto dubowym kawałkom doczekać się wersji "radio edit". Dziś zdecydowanie całość zamieszczonej playlisty to kawał klasyki (samplowanej przez współczesnych DJów z syntetycznym pierdzącym basem).

Afro Medusa - Pasilda (Knee Deep Radio Edit)
Alan Braxe & Fred Falke - Intro
Armand Van Helden - Funk Phenomena 2K
Armand Van Helden - Why Can't You Free Some Time
Armand Van Helden feat. Duane Harden - You Don't Know Me
Artificial Funk - Together
Barry White - Let The Music Play (Funkstar's Club Deluxe Edit)
Beatchuggers Feat. Eric Clapton - Forever Man (Fletch's Radio Mix)
Bob Marley vs. Funkstar De Luxe - Sun Is Shining
Bob Sinclar - I Feel For You
Bucketheads - The Bomb
Bustafunk - Run Baby Run
Cassius - 1999
Cassius - Feeling For You
Cassius feat. Steve Edwards - The sound of violence
Crystal Waters - Gypsy Woman
David Morales pres. the Face - Needin' U
Dee Lite - Groove is in the heart
Demon vs. Heartbreaker - You are my high
Dirty Vegas - Days go by
Disco Montego - Beautiful (Thruster Remix)
Dj Sandy Vs Housetrap - Overdrive
DJ Tonka - Don't Be Afraid (To Let Yourself Go)
Donna Summer - I feel love
Etienne De Crecy - Am I Wrong
First Choice - Ain't he bad
Francisco Savier, Pat Metheny, David Bowie - This Is Not About You
Futureshock feat. Ben Onono - On My Mind
Gus Gus - David (Tim Deluxe Mix)
Hatiras - Spaced Invader (Original Mix)
Hywel and Glasse meet Donna S. - I feel love (The test)
Ian Pooley - 900 Degrees
Ian Pooley - Balmes
Ian Pooley feat. Rosanna - Coracao Tambor
Jakatta - One Fine Day (John Ciafone Remix)
J.C.A. - I Begin To Wonder (Bini & Martini Club Mix)
Junior Jack - E samba (Remix)
Junior Jack - Thrill Me
Layo & Bushwacka! - Love Story vs. Finally (Tim Deluxe Remix)
Lee Cabrera - Shake it
M - So Fly
M&S pres. The girl next door - Salsoul Nugget
Manijama feat. Makupa - No No No
mighty dub katz - let the drums speak
mighty dub katz - magic carpet ride
Milk Sugar - Let The Sunshine In
Modjo - Chillin'
Moloko - Time is Now (Can 7 Soulfood Mix)
Norty Cotto - Funk E (AWOL)
Nu Rican Kidz - Excuse Me
Pete Heller - Big love
Phats & Small - Feel Good
Phats & Small - Tonite
Phats & Small - Turn Around
Praise Cats - Shined On Me
Robbie Rivera Presents Rhythm Bangers - Bang
Roger Sanchez - Another Chance
Room 5 - Make Luv
Saffron Hill - My Love Is Always (Tim Deluxe Summer Mix)
Salome de Bahia - Outro Lugar
Santos - Camels
Shakedown - Get Down
Shakedown & Terra Diva - Drowsy With Hope
Silicone Soul - Right on
Space Cowboy - Crazy Talk (Dub)
Stardust - Music Sounds Better With You
Superfunk - The Young MC
Supermen Lovers - Starlight
The Ones - Flawless
Tim Deluxe Feat. Sam Obernik - It Just Won't Do
Tim Deluxe feat. Terra Deva - Less Talk More Action
Tom Novy - I Rock
Turntable Rockers - No Melody
Wamdue Project - King of my castle
Who da Funk ft Terra Deva - Sting Me Red Clever (ATFCs Vocal On The Rocks)


RDST-"pop"
Nie typowy pop, ale... Trudno mi tę porcję sklasyfikować w którejś z pozostałych kategorii, choć większość tracków ma elementy i klubowe i house'owe i etniczne, hiphopowe i elektroniczne. W przypadku wielu określenie "pop muzyki ambitnej" jest nieco krzywdzące, ale chyba taka jest właśnie jej główna cecha - to lżejsza, zwokalizowana i popularniejsza wersja klubowej, house i elektornicznej. Część unikana przez większość stacji radiowychi tak jak np. Bootsy Collins czy Temple Pleasure - grana i kojarząca się tylko z Radiostacją. Cześć (Daft Punk, Moony) - znajdująca sie w komercyjnym obiegu w innych stacjach, albo składankach Ministry of Sound, hehe.
Ech... Gdyby wszystko było teraz tak "komercyjne" jak 10 lat temu...

Apollo 440 - Stop the Rock
Artful Dodger ft. Craig David - Re Rewind
Audiobullys - The Things
Basement Jaxx - Bingo bango
Basement Jaxx - Fly Life
Basement Jaxx - Lucky star
Basement Jaxx - Red alert
Basement Jaxx - Romeo
Benny Benassi - Satisfaction
Bles - Rain Forest (Rain Vocal Radio Mix)
Bhangra Knights vs. Husan - Husan
Bob Sinclar - Kiss my eyes
Bob Sinclar - The Beat Goes On
Boogie Pimps - Somebody to love (Saltshaker)
Bootsy Collins - Play with Bootsy
Cosmos - Take Me with You
Dannii Minogue - Who Do You Love Now (Riva's Bora Bora Edit)
DJ Tonka - Heartjumpa
DB Boulevard - Point of view
Daft Punk - Aerodynamic
Daft Punk - Around the World
Daft Punk - Da Funk
Daft Punk - Digital Love
Daft Punk - Harder, Better, Faster, Stronger
Daft Punk - One More Time
Faithless - Insomnia
Faithless - Tarantula
Fatboy Slim - Star 69
FatBoy Slim - Push The Tempo
Fatboy Slim - The rockafeller skank
Gabin - Doo Uap, Doo Uap, Doo Uap
Groove Armada - But I feel good
Groove Armada - Superstylin'
Gorillaz - 19-2000 (Soul Child Remix)
J.C.A. - I Begin To Wonder
Junior Jack - My Feelings
Junior Senior - Move your feet
Kosheen - All in my head (Decoder & Substance Remix)
Layo & Bushwacka! - It's Up To You (Shining Through)
Linus Loves feat. Sam Obernik - Stand Back
Milky - Just The Way You Are
Moby - Extreme Ways
Moby - In This World
Moby - We Are All Made Of Stars
Moony - Acrobats (Looking For Balance) (T&F vs. Moltosugo Club Mix)
Moony - Dove (I'll Be Loving You)
Mousse T. vs. Hot'n'Juicy - Horny
Oxide And Neutrino - No Good 4 Me
P. Diddy feat. Kelis - Let's Get Ill (Deep Dish Mix)
Panjabi MC - Jogi
Panjabi MC - Mundian to bach ke
Paul Oakenfold - Hypnotised (Deepsky's Radio Reaktor Remix)
Planet Funk - Chase The Sun
Planet Funk - The Switch
Planet Funk - Who Said (Stuck in the UK)
Space Cowboy - I Would Die 4 U
The Underdog Project - Summer Jam
Temple Pleasure - Dance
The Ones - Superstar
Tiga - Hot In Here
Tiga & Zyntherius - Sunglasses At Night
Timo Maas - Shifter
Timo Maas - To get down
Timo Maas feat. Kelis - Help Me (Radio Mix)
Tomcraft - Loneliness (Radio Edit)
X Press 2 Ft. David Byrne - Lazy
Yello-The Race 2003 (Tomcraft On Yello)Polski hip-hop/rap
Radiostacja była jedyną rozgłośnią w PL w której można było posłuchać rodzimego HH wysokiej jakości. Nawet ja zacząłem słuchać co mają do powiedzenia chłopcy z blokowisk (zwłaszcza Electric Rudeboyz). W pozostałych stacjach albo nie było hip-hopu w ogóle (RDST zapoczątkowała ten trend w mediach), albo pojawił się później w nędznej postaci tzw. 'hiphopolo'. Niestety wraz z komercjalizacją Radiostacji, także na niej zaczęto grać np. Mezokrację i Tede. Na poniższej playliście przewaga klasyków:

Abradab - Bezpośrednio
Abradab - Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)
Abradab feat. Gutek - Lubię dobre
Abradab feat. Gutek - Miasto Jest Nasze
Dialektyka - Realne założenia II
Dj 600 Volt feat. Tede - Merctedes S600
Electric Rudeboyz - Nie ma lekko
Electric Rudeboyz - Rzeczywistość
Fenomen - Ludzie Przeciwko Ludziom
Fisz - 30cm ponad chodnikami
Fisz & Novika - Tajemnica
Fisz Emade Jako Tworzywo Sztuczne - Sznurowadła
Fisz MAD - Dynamit
K.A.T.A.R.  Mc Qbik - Krok po Kroku
Kaliber 44 - Konfrontacje
Łona - Piękny dzień by zadzwonić
Łona - Rozmowa z Bogiem
Mor W.A. - Dla słuchaczy
Mor W.A. - My To My
Noon - Bonus Breakz
O.S.T.R. - Kochana Polsko
Owal Emcedwa - Rapnastyk
Paktofonika - Ja to ja 2
Paktofonika - Jestem Bogiem
Peja - Głucha noc
Pezet & Noon - Nie Jestem Dawno
Pezet & Noon - Seniorita
Sistars - Freedom
TeDe - Sam na Sam
Tede - Wielkie Joł
Tede - zeszyt rymów
Trzeci Wymiar - Piętnastu Mc's
Tworzywo Sztuczne ft. Fisz - Warszawka
Tymon - Oto ja
W.S.Z. & C.N.E. - J A K
WWO - Damy Radę
WWO - W Wyjątkowych Okolicznościach
WWO - Wierzę  że... (feat. Zip Sklad)
WWO feat. Soundkail & Fu - Nie bój się zmiany na lepsze
Zipera - Bez Ciśnień (Korzeń Rmx)

r'n'b/ rytmy z USA

Czyli wszystko to, co zalało antenę noworytmicznej Radiostacji zza Oceanu. Co ciekawe, kawałki r'n'b i amerykańskie wyparły muzykę europejską w momencie wprowadzania zmian spowodowanych inwestycją nomen-omen Eurozetu.
Amerykański produkt był rytmiczny, prostszy w odbiorze i automatycznie kojarzący się z pożądanym stylem życia. Rzadko kiedy wspominając RDST tęskni się za którymś z poniższych kawałków, zresztą grały je też i inne stacje. Warto je jednak przejrzeć, bo oprócz takiego dziadostwa jak Black Eyed Peas grane były też perełki jak Fugees czy The Roots.

50 Cent - 21 Questions (feat. Nate Dogg)
50 Cent - In Da Club
Alicia Keys - Fallin'
Alicia Keys - You Don't Know My Name
B2K feat. P. Diddy - Bump Bump Bump
Beenie Man ft. Sean Paul - Bossman
Beyonce - Me Myself And I
Beyonce & Jay-Z - Crazy in love
Beyonce ft. Jay-Z - Bonnie And Clyde
Beyonce ft. Sean Paul - Baby Boy
Blackeyed Peas feat. Justin Timberlake - Where is the love
Blackstreet Feat. Dr. Dre - No Diggity
Blu Cantrell Feat Sean Paul - Breathe
Boomkat - The Wreckoning
Busta Rhymes feat. Sean Paul- Make It Clap (Remix)
Busta Rhymes - Break Ya Neck
Busta Rhymes - Pass The Courvoisier (Part 2)
Busta Rhymes & Mariah Carey - I Know What You Want
Chingy - Right Thurr
Cypress Hill - What's your number
Dr. Dre - Keep Their Heads Ringin'
Dr. Dre feat Snop Dogg - The Next Episode
Erykah Badu Feat. Queen Latifah, Angie Stone - Love Of My Life Worldwide
Eve - Satisfaction
Eve - Who's That Girl
Eve Feat Alicia Keys - Gangsta Lovin'
Eve feat. Gwen Stefani - Let Me Blow Ya Mind
Fatman Scoop Feat. The Crooklyn Clan - Be Faithful
Freestylers Feat. Navigator - Ruffneck
International Pony - Hangin' Around (feat. Stepchild)
Ja Rule - Murder Reigns
Ja Rule feat. Ashanti - Mesmerize
Justin Timberlake - Rock Your Body (Sander Kleinenberg's Just In The Radio Edit)
Kelis - Milkshake
Kelly Rowland - Can't Nobody
Kevin Lyttle - Turn me on
Knoc'Turn-AL - Muzik
Lauryn Hill - Doo Wop
Lauryn Hill - Everything Is Everything
LL Cool J ft. Amerie - Paradise
Lucy Pearl - Don't Mess With My Man
Lumidee feat Busta Rhymes & Fabolous - I'll Never Leave You (Uh Oooh)
Luniz - I Got 5 On It
Macy Gray - When I See You
Mary J. Blige & Method Man - Love @ 1st Sight (Remix)
Mary J. Blige - Family affair
Mary Mary - Shackles (Praise You)
Miss Dynamite - Dy Na Mi Tee
Miss Dynamite - Put Him Out
Missy Elliott - Get Ur Freak On
Missy Elliott Feat. Ludacris & Trina - One Minute Man
Missy Elliott - 4 My People (Basement Jaxx Remix Radio Edit)
Missy Elliott - Work It
Missy Elliott Feat. Ludacris - Gossip Folks  (Fatboy Slim Radio Remix)
Misteeq - Can't Get It Back (Delinquent Remix)
Mis-Teeq - Scandalous
Mr Reds Vs Dj Skribble - Everybody Come On (Can You Feel It)
Ms Dynamite - It Takes More
Nas - I Can
Nelly & Justin Timberlake - Work it
Nelly & P. Diddy, Murphy Lee - Shake Ya Tailfeather
Notorious B.I.G - Hypnotize
Ol' Dirty Bastard - Got Your Money (feat. Kelis)
OutKast - So Fresh, So Clean
Outkast - The Whole World (feat. Killer Mike)
Pharrell - Frontin' (feat. Jay-Z)
Pras feat. Mya - Ghetto Superstar
Roni Size - Dirty Beats
Sean Paul - Get busy
Sean Paul - Gimme The Light
Sean Paul - Like Glue
Sean Paul feat. Sasha - I'm Still In Love With You
Shaggy & Chaka Khan & Lady Raw - Get My Party On (Remix)
Snap vs. Motivo - The Power Of Bhangra
Snoop Dogg (feat. Pharell) - Beautiful
The Fugees - Fu gee la
The Fugees - Ready Or Not
The Roots feat. Cody Chesnutt - The Seed 2.0
The Roots Feat. Musiq Soulchild - Break You Off
Wyclef Jean & Refugee Allstars (Pras & Ziggy Marley) - Electric Avenue
Wyclef Jean feat. The Rock - It doesn't matterPLAYLISTA CHRONOLOGICZNA RADIOSTACJI
rok. prod.
1999 Apollo 440 - Stop the Rock
1990 Dee Lite - Groove is in the heart
1991 Crystal Waters - Gypsy Woman
1991 Massive Attack - Unfinished Sympathy
1995 (zasłyszane 2002) Dreadzone-Little Britain
1995 Daft Punk - Da Funk
1995 Luniz - I Got 5 On It
1996 Blackstreet Feat. Dr. Dre - No Diggity
1996 Fugees - Ready Or Not
1997 Basement Jaxx - Fly Life
1997 Daft Punk - Around the World
1997 The Chemical Brothers - Block Rocking Beats
1998 Fatboy Slim - The rockafeller skank
1998 Mousse T. vs. Hot'n'Juicy - Horny
1999 Armand Van Helden feat. Duane Harden - You Don't Know Me
1999 Basement Jaxx - Red alert
1999 Cassius - Feeling For You
1999 Junior Jack - My Feelings
1999 Mary Mary - Shackles (Praise You)
1999 Members Of Mayday - Soundtropolis
1999 Pete Heller - Big love
1999 Phats & Small - Feel Good
1999 Phats & Small - Turn Around
1999 Salome de Bahia - Outro Lugar
1999-2001 Afro Medusa - Pasilda (Knee Deep Radio Edit)
1999? Atom 1 - Imminent
2000 Alan Braxe & Fred Falke - Intro
2000 Artful Dodger ft. Craig David - Re Rewind
2000 Asian Dub Foundation - New Way New Life
2000 Azzido Da Bass - Dooms Night (Timo Maas Remix)
2000 Basement Jaxx - Bingo bango
2000 Daft Punk - One More Time
2000 Dr. Dre feat Snop Dogg - The Next Episode
2000 FatBoy Slim - Push The Tempo
2000 Ian Pooley - 900 Degrees
2000 Kaliber 44 - Konfrontacje
2000 Lucy Pearl - Don't Mess With My Man
2000 Manu Chao - King Of Bingo Bongo
2000 Miss Kittin & The Hacker - Frank Sinatra
2000 Ol' Dirty Bastard - Got Your Money (feat. Kelis)
2000 Robbie Rivera Presents Rhythm Bangers - Bang
2000 Tom Novy - I Rock
2000 Wamdue Project - King of my castle
2000 Wyclef Jean feat. The Rock - It doesn't matter
2001/2 Zambari - Bezpieczeństwo
2001/2002 Mary J. Blige - Family affair2001 Roni Size - Dirty Beats
2001 Abradab - Bezpośrednio
2001 Alicia Keys - Fallin'
2001 Beatchuggers Feat. Eric Clapton - Forever Man (Fletch's Radio Mix)
2001 Bosco - Satellite
2001 Busta Rhymes - Break Ya Neck
2001 Bustafunk - Run Baby Run
2001 Daft Punk - Aerodynamic
2001 Daft Punk - Digital Love
2001 Daft Punk - Harder, Better, Faster, Stronger
2001 Dialektyka - Realne założenia II
2001 DJ Rembolini - Dziewczyny marzą o miłości
2001 DJ Tonka - Heartjumpa
2001 Electric Rudeboyz - Nie ma lekko
2001 Etienne De Crecy - Am I Wrong
2001 Faithless - Tarantula
2001 Fatboy Slim - Star 69
2001 Felix Da Housecat feat. Miss Kittin - Silver Screen (Shower Scene)
2001 Fisz & Novika - Tajemnica
2001 Gorillaz - 19-2000 (Soul Child Remix)
2001 Groove Armada - Superstylin'
2001 Hatiras - Spaced Invader (Original Mix)
2001 Ian Pooley - Balmes
2001 K.A.T.A.R.  Mc Qbik - Krok po Kroku
2001 M&S pres. The girl next door - Salsoul Nugget
2001 Manu Chao - Me Gustas Tu
2001 Missy Eliott - Get Ur Freak On
2001 Missy Elliot Feat. Ludacris  Trina - One Minute Man
2001 OutKast - So Fresh, So Clean
2001 Paktofonika - Jestem Bogiem
2001 Puretone - Addicted to bass
2001 Roger Sanchez - Another Chance
2001 Royksopp - Eple
2001 Royksopp - Poor Leno
2001 Shakedown - Get Down
2001 Silicone Soul - Right on
2001 Smolik & Novika - T time
2001 Supermen Lovers - Starlight
2001 The Ones - Flawless
2001 Timo Maas - To get down
2001 Turntable Rockers - No Melody
2001 Wawa - No Problem
2001 Wawa - Uciekaj
2001 Wyclef Jean & Refugee Allstars (Pras & Ziggy Marley) - Electric Avenue
2001/2 Eve feat. Gwen Stefani - Let Me Blow Ya Mind

2002
2002 Abradab feat. Gutek - Lubię dobre
2002 Abradab feat. Gutek - Miasto Jest Nasze
2002 Barnaś. & Bartosz S. - Select One
2002 Beyonce ft. Jay-Z - Bonnie And Clyde
2002 Bles - Rain Forest (Rain Vocal Radio Mix)
2002 Blue States - Season Song
2002 Bootsy Collins - Play with Bootsy
2002 Busta Rhymes - Pass The Courvoisier (Part 2)
2002 Busta Rhymes feat. Sean Paul- Make It Clap (Remix)
2002 Cosmos - Take Me with You
2002 Dannii Minogue - Who Do You Love Now (Riva's Bora Bora Edit)
2002 DB Boulevard - Point of view
2002 Disco Montego - Beautiful (Thruster Remix)
2002 Dj Sandy Vs Housetrap - Overdrive
2002 Dj Shadow - Six Days
2002 DJ Shadow - You Can't Go Home Again
2002 Dot Allison - Substance (Felix da Housecat remix)
2002 Evah & Jarecki - Rozczarowanie (Star of'77 2step remix)
2002 Eve - Satisfaction
2002 Eve Feat Alicia Keys - Gangsta Lovin'
2002 First Choice - Ain't he bad
2002 Fisz - 30cm ponad chodnikami
2002 Fisz Emade Jako Tworzywo Sztuczne - Sznurowadła
2002 Fisz MAD - Dynamit
2002 Futro - New Pollution
2002 Futro - Spacer po miłość
2002 Futro feat. Fisz - Wyspy
2002 Gabin - Doo Uap, Doo Uap, Doo Uap
2002 Haiku Fristajl - Sarenka
2002 J.C.A. - I Begin To Wonder
2002 J.C.A. - I Begin To Wonder (Bini & Martini Club Mix)
2002 Junior Jack - Thrill Me
2002 Kosheen - Hungry (Zed Bias Remix Vocal Edit)
2002 Loco Star - Lonely
2002 Łona - Piękny dzień by zadzwonić
2002 M - So Fly
2002 Manu Chao - Mr. Bobby
2002 Massive Attack - I Against I (feat. Mos Def)
2002 Missy Elliott - 4 My People (Basement Jaxx Remix Radio Edit)
2002 Missy Elliott - Work It
2002 Moby - Extreme Ways
2002 Moby - In This World
2002 Mor W.A. - My To My
2002 Ms Dynamite - It Takes More
2002 Norty Cotto - Funk E (AWOL)
2002 O.S.T.R. - Kochana Polsko
2002 Orbital feat Lisa Billson - Frenetic
2002 Outkast - The Whole World (feat. Killer Mike)
2002 Owal Emcedwa - Rapnastyk
2002 Paktofonika - Ja to ja 2
2002 Peja - Głucha noc
2002 Pezet & Noon - Seniorita
2002 Praise Cats - Shined On Me
2002 Sean Paul - Gimme The Light
2002 Space Cowboy - I Would Die 4 U
2002 star of '77 - choose my life (remix)
2002 Star Of '77 vs Bemibek - Megajajówa
2002 start Moby - We Are All Made Of Stars
2002 Super Girl & Romantic Boys - Spokój
2002 Swayzak - Make Up Your Mind
2002 Temple Pleasure - Dance
2002 The Chemical Brothers - The Test
2002 The Ones - Superstar
2002 The Streets - Weak Become Heroes
2002 Tiga & Zyntherius - Sunglasses At Night
2002 Tim Deluxe Feat. Sam Obernik - It Just Won't Do
2002 Timo Maas - Shifter
2002 Timo Maas feat. Kelis - Help Me (Radio Mix)
2002 Trash Palace - Je t'aime moi non plus (feat. Brian Molko & Asia Argento)
2002 Tumbao - Now
2002 Tymon - Oto ja
2002 Underworld - Dinosaur Adventure 3D (Sharpside Remix)
2002 Underworld - Two Months Off
2002 WWO - Damy Radę
2002 X Press 2 Ft. David Byrne - Lazy
2002/3 mighty dub katz - let the drums speak
2002/3 Miss Dynamite - Put Him Out
2002/3 Missy Elliott Feat. Ludacris - Gossip Folks  (Fatboy Slim Radio Remix)
2002  Modfunk (Tajemniczy Polski Artysta) - Love & hate
2002 Royksopp - Remind Me
2002 -2003 Felix Da Housecat Vs Pop Tarts - Money Success Fame Glamour
2003 /end2002 International Pony - Hangin' Around (feat. Stepchild)
2003 /end2002 Knoc'Turn-AL - Muzik


Lista tygodnia - Przełom 2002/3

2002 Karolina Kozak & DR.No - Dziesiątka (Free me)
2003 Technologic - We Are Technology
2003 Tok Tok Vs Soffy O - Day Of Mine
2003 Asian Dub Foundation - Thousand Mirrors
2003 Francisco Savier, Pat Metheny, David Bowie - This Is Not About You
2003 Goldfrapp - Train
2003 Ania - I see
2003 Groove Armada - Easy
2003 Gus Gus - David (Tim Deluxe Mix)
2003 Husky - Piosenka Nienasycona
2003 Massive Attack - Special cases
2003 Moloko - Familiar Feelings
2003 Moloko - Forever More
2003 Myslovitz - I'd like to die of love (Matt Kowalsky Remix)
2003 Nightmares On Wax - 70s 80s
2003 Skalpel - Voice of Reason (feat. Yarah Bravo)
2003 moby - sunday
2003 Saffron Hill - My Love Is Always (Tim Deluxe Summer Mix)
2003 Shakedown & Terra Diva - Drowsy With Hope
2003 P. Diddy feat. Kelis - Let's Get Ill (Deep Dish Mix)
2003 The Chemical Brothers - The Golden Path
2003 Smolik feat. Mika Urbaniak - Who Told You
2002 Who da Funk ft Terra Deva - Sting Me Red Clever (ATFCs Vocal On The Rocks)
2002 Paul Oakenfold - The harder they come
2003 Manijama feat. Makupa - No No No


wiosna 2003

2003 Cassius feat. Steve Edwards - The sound of violence
2003 Miss Dynamite - Dy Na Mi Tee
2003 Panjabi MC - Mundian to bach ke
2003 Bob Sinclar - The Beat Goes On
2003 Ja Rule feat. Ashanti - Mesmerize
2003 LL Cool J ft. Amerie - Paradise
2003 Nelly & Justin Timberlake - Work it
2003 Planet Funk - Chase The Sun
2003 Armand Van Helden - Funk Phenomena 2K
2003 Artificial Funk - Together
2003 Audiobullys - The Things
2002 Telepopmusik - Breathe
2003 Lee Cabrera - Shake it
2003 Bob Sinclar - Kiss my eyes
2003 Bhangra Knights vs. Husan - Husan
2003 Jakatta - One Fine Day (John Ciafone Remix)
2001 Dirty Vegas - Days go by
2003 Junior Jack - E samba
2003 Junior Senior - Move your feet
2003 Futureshock feat. Ben Onono - On My Mind
2003 Layo & Bushwacka! - Love Story vs. Finally (Tim Deluxe Remix)
2003 Nu Rican Kidz - Excuse Me
2000 Modjo - Chillin'
2003 Panjabi MC - Jogi
2003 Planet Funk - Who Said (Stuck in the UK)
2003 Room 5 - Make Luv
2003 Sistars - Spadaj (Prorok Rocking Mix)
2003 Smolik - Kremowa Rewolucja
2003 Snap vs. Motivo-The Power Of Bhangra
2003 Planet Funk - The Switch
2003 50 Cent - 21 Questions (feat. Nate Dogg)
2003 B2K feat. P. Diddy - Bump Bump Bump
2003 Erykah Badu Feat. Queen Latifah, Angie Stone - Love Of My Life Worldwide
2003 Kelly Rowland - Can't Nobody
2001 Eve - Who's That Girl
2001 Santos - Camels
2000 Demon vs. Heartbreaker - You are my high
2000 DJ Tonka - Don't Be Afraid (To Let Yourself Go)
2000 Superfunk - The Young MC
2001 Armand Van Helden - Why Can't You Free Some Time
2001 Basement Jaxx - Romeo
2003 Beenie Man ft. Sean Paul - Bossman
2003 Dj 600 Volt feat. Tede - Merctedes S600
2003 Fenomen - Ludzie Przeciwko Ludziom
2003 Paul Oakenfold - Hypnotised (Deepsky's Radio Reaktor Remix)
2003 Reni Jusis - Kiedyś Cię Znajdę (Modfunk Remix)
2003 Space Cowboy - Crazy Talk (Dub)
2003 Star of '77 - Lovers
2003 TeDe - Sam na Sam
2003 Tede - Wielkie Joł
2003 Tede - zeszyt rymów
2003 Tworzywo Sztuczne ft. Fisz - Warszawka
2003 WWO - W Wyjątkowych Okolicznościach
2003 WWO - Wierzę  że... (feat. Zip Sklad)

lato 2003

2003 Macy Gray - When I See You
2003 Milky - Just The Way You Are
2003 1995 Dr. Dre - Keep Their Heads Ringin'
2003 Groove Armada - But I feel good
2003 Beyonce & Jay-Z - Crazy in love
2003 Snoop Dogg (feat. Pharell) - Beautiful
2003 Misteeq - Can't Get It Back (Delinquent Remix)
2003 Mis-Teeq - Scandalous
2003 Boomkat - The Wreckoning
2003 Kosheen - All in my head (Decoder & Substance Remix)
2003 Chingy - Right Thurr
2003 Kevin Lyttle - Turn me on
2003 Shaggy & Chaka Khan & Lady Raw - Get My Party On (Remix)
2003 Busta Rhymes & Mariah Carey - I Know What You Want
2003 Tiga - Hot In Here
2003 Pharrell - Frontin' (feat. Jay-Z)
2003 Nas - I Can
2003 Tim Deluxe feat. Terra Deva - Less Talk More Action
2003 Benny Benassi - Satisfaction
2003 The Roots feat. Cody Chesnutt - The Seed 2.0
2003 Moony - Acrobats (Looking For Balance) (T&F vs. Moltosugo Club Mix)
2003 Moony - Dove (I'll Be Loving You)
2003 Mr Reds Vs Dj Skribble - Everybody Come On (Can You Feel It)
2004 W.S.Z. & C.N.E. - J A K
2003 Justin Timberlake - Rock Your Body (Sander Kleinenberg's Just In The Radio Edit)
2003 Milk Sugar - Let The Sunshine In
2003 Blackeyed Peas feat. Justin Timberlake - Where is the love
2003 Blu Cantrell Feat Sean Paul - Breathe
2003 Lumidee feat Busta Rhymes & Fabolous - I'll Never Leave You (Uh Oooh)
2003 Tomcraft - Loneliness (Radio Edit)
2003 Sean Paul - Get busy
2003 Boogie Pimps - Somebody to love (Saltshaker)
2003 The Roots Feat. Musiq Soulchild - Break You Off
2003 Layo & Bushwacka! - It's Up To You (Shining Through)
2003 (rel. 1998) Pras feat. Mya - Ghetto Superstar
2002 Hywel and Glasse meet Donna S. - I feel love (The test)
1999 Lauryn Hill - Everything Is Everything
1995 2002 Faithless - Insomnia
1995 Bucketheads - The Bomb
1995 Fugees - Fu gee la
1997 mighty dub katz - magic carpet ride
1997 Notorious B.I.G - Hypnotize
1198 David Morales pres. the Face - Needin' U
1998 Freestylers Feat. Navigator - Ruffneck
1998 Lauryn Hill - Doo Wop
1998 Stardust - Music Sounds Better With You
1999 Bob Marley vs. Funkstar De Luxe - Sun Is Shining
1999 Cassius - 1999
1999 Phats & Small - Tonite
2000 Barry White - Let The Music Play (Funkstar's Club Deluxe Edit)
2000 Bob Sinclar - I Feel For You
2000 Ian Pooley feat. Rosanna - Coracao Tambor
2000 Moloko - Time is Now (Can 7 Soulfood Mix)

2003 szkoła, jesień i koniec roku:)

2003 Sean Paul - Like Glue
2003 Mary J. Blige & Method Man - Love @ 1st Sight (Remix)
2003 Nelly & P. Diddy, Murphy Lee - Shake Ya Tailfeather
2003 Basement Jaxx - Lucky star
2003 Fatman Scoop Feat. The Crooklyn Clan - Be Faithful
2003 Alicia Keys - You Don't Know My Name
2003 Ja Rule - Murder Reigns
2003 Beyonce - Me Myself And I
2003 50 Cent - In Da Club
2003 Yello-The Race 2003 (Tomcraft On Yello)
2003 (rel. 2000) Oxide And Neutrino - No Good 4 Me
2003 Beyonce ft. Sean Paul - Baby Boy
2004 Kelis - Milkshake
2003 Linus Loves feat. Sam Obernik - Stand Back
2004 Zipera - Bez Ciśnień (Korzeń Rmx)
2004 Cypress Hill - What's your number
2003 WWO feat. Soundkail & Fu - Nie bój się zmiany na lepsze
2004 Trzeci Wymiar - Piętnastu Mc's

2004

2004 Sistars - Freedom
2004 Mor W.A. - Dla słuchaczy
2004 Pezet & Noon - Nie Jestem Dawno
2004 Sean Paul feat. Sasha - I'm Still In Love With You
2004? Noon - Bonus Breakz
2004 Abradab - Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)

14 komentarzy :

Anonimowy pisze...

za ten artykuł jesteś moim mistrzem :D
To byłą najlepsza rozglośnia w Polsce...

Anonimowy pisze...

To dopiero było radio !!!!!!!!!!!

Paweł Sito pisze...

musze przyznać, ze to miło, że ktos staje w obronie także i tej Radiostacji, która juz nie była tym co przez pierwsze lata 1998 - 2001. tez podoba mi sie szczerośc, że przyznajesz ze w latach 2000 - 2001 nas nie słuchałes a teraz żalujesz, ja też załuje, że Cię wtedy z nami nie było, a le za dobre słowa o moich nastepcach, którzy w stosunku do tego co w radiach działo się jeszcze później tylko "troche" popsuli tę nasza z pierwszych 3 lat :)

Paweł Sito pisze...

ale szacunek za dobre sowa miało być :)

Subrock pisze...

Eh... kochałem to radio, wielu ludzi je kochało, każdy znalazł coś dla siebie. Były bloki z rockiem, hiphop-em, rnb, hausem, totalna wieża babel.
Człowiek siedział sobie wesoło strugając faje i nagle gościu z radia zaczyna śpiewać mu o jakiejś marznącej sarence - prawie każdego dnia wystarczyło włączyć radio i pojawiał się banan.
Radio gdzie obok tego:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9jJufz9RNE
leciało to:
http://www.youtube.com/watch?v=Pq3t-wFBZB4
i za chwile to:
http://www.youtube.com/watch?v=n_MLgWpiXEU


KUKURYDZA!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=n_MLgWpiXEU

SPEC z hitem -> Ona robi loda mu - jprdl to naprawde leciało w radiu:
http://www.youtube.com/watch?v=pzhkagyKu00

liberecano pisze...

Co za piękne czasy mi przypomniałeś! Ja jako może dziesięcio, może jedenastoletni szczyl słuchałem radiostacji z przełomu lat 90 i 2002, więc raczej po stronie starej gwardii jednak obserwowałem rozgłośnię do końca. Active rock lista, czy program makakofonia to było coś czego słuchało się bez względu na porę dnia i nocy. Nawet gdy akurat leciało nocą jakieś minimaltechno, czy inne klubowe nuty to wtedy było i tak coś innego niż w mainstreamie, więc mimo rockowo metalowego pazura w mym muzycznym guście i tak się słuchało. Co tam, że trzeba do szkoły wstawać. :)
I jeszcze fakt, że to wszystko na żywo! Która stacja ogólnopolska wtedy miała nocny program z żywym kontaktem z młodymi słuchaczami? Sposób prowadzenia tych audycji to coś, czego dzisiaj poprostu nie ma. Dla mnie radiostacja, PR Bis z lat 2004 2006 to są wzorcowe formaty stacji radiowych. Tak to się powinno robić. Szkoda że słupki zabijają dzisiaj wszystko, i że nawet publiczny nadawca potrafi mimo całego cimcirimcim o misyjności także uwalić niezależną rozgłośnię z powodów politycznych.

Anonimowy pisze...

Ogromnie się cieszę, że w 2015 napotkałem na ten artykuł który przypomniał mi czasy dorastania :) Wspaniała radiostacja której słuchałem każdego wieczora w tamtych czasach.

Marcik A pisze...

wspaniale znaleźć taki artykuł . Przyznam się wam, że ja wręcz byłam uzależniona od radiostacji !!! pamiętam, jak jechałam na wakacje do Kołobrzegu i przeżywałam, że nie będę mogła słuchac mojego radia, bo tam wtedy nie nadawało ...ech to były czasy i super stacja, a te audycje latem prowadzone podczas spacerów po warszawie, audycje z noviką i Moniką Dąbrowską, cieszę się, że są fani tacy jak ja co pamiętają dobre stare radio. Pamiętam też jak zaczęła się zmieniać i jak bardzo zaczęło mnie to wtedy wkurzać bo nie było innego radia które by mi w pełni zastąpiło radiostację i tak jest niestety do dzisiaj

Soku pisze...

Człowieku, dzięki Tobie znalazłem spor utworów, przez które niegdyś zarywałem noce.Nagrywałem wtedy na kasety żeby mieć na potem.Łezka się w oku kręci że tej stacji już nie ma.To był klimat.
Dziękuję Ci za tę playlistę i cieszę się że są ludzie, którzy pamiętają.

Justyn pisze...

Dziękuję za szacunek dla Logo i zmianę grafiki. Powodzenia
Justyn Depo

MN pisze...

Plakac sie chce ze tego radia juz nie ma - choc w szafie okolo 100 niesmiertelnych kaset z lat 1996-2003 !!!!!

Bart's Garage pisze...

Miałem to samo. Dobra robota!

Anonimowy pisze...

Mysle, że likwidacja Radiostacji pzez EUROZET byla dla nich strzalem w stope! To samo zrobili po latach w 2013 likwidujac poznanskie radio RMI-FM. Nic oprocz chlamu w tym kraju juz nie poxostalo!
Mikolaj

Dhaulagiri pisze...

Najlepsza stacja !!!