Zez z satelitami Turksat i Intelsat (42+60E)

Jako że jestem entuzjastą instalowania zezów i wyciskania z anten satelitarnych jak najwięcej niekodowanych serwisów RTV, pomyślałem o możliwości rozbudowy mojej "wschodniej" anteny do odbioru większej liczby satelitów z części orbity daleko na wschód od Astry. Świat zezów nie kończy się tylko na oklepanym 13+19e.

Technostacja Kraków

http://radiacja.blogspot.com/2013/10/w-krakowie-byem-pirata-suchaem.htmlW KRK bywałem już wiele razy - raz na krócej, raz dłużej, ale dopiero teraz, w maju była okazja móc wreszcie posłuchać legendarnych krakowskich piratów. Wielka Brytania ma swój Londyn, Polska ma Kraków - to jeśli chodzi o stolicę stacji nadających piracko...

Chciałem poDXować w KRK na FM, ale okazało się, że moje lokum - kamienica na Stradomiu, oferuje do tego bardzo podłe warunki odbioru. DXów więc nie było, za to piracka Technostacja leciała z sygnałem dorównującym krakowskim koncesjonowanym stacjom. To dowodzi mocy w antenie! Chyba że... nadawali zza ściany:)

Wieże radiowe Wiednia

Stolicę Austrii charakteryzuje bogactwo w wielu dziedzinach - to wiemy. O tym jednak, że "na bogato" jest tu też z wysokimi obiektami emitującymi fale radiowe przekonałem się dopiero przybywając nad piękny modry Dunaj:)
Wieże radiowe Wiednia - czym są, jakie jest ich znaczenie dla miasta, dlaczego warto do nich podejść (i którędy!) - o tym wszystkim i jeszcze więcej w poniższym artykule.

Bratislava - Kamzik

http://radiacja.blogspot.com/2013/10/bratislava-kamzik-i-inne-anteny.html
Podobnie jak sama słowacka stolica jest nieco przyćmiona przez popularność sąsiednich stolic - Pragi, Wiednia i Budapesztu, także "sława" bratysławskiej wieży telewizyjnej, mimo jej wielkości, przyćmiona jest przez inne wieże TV z tego rejonu Europy - w Berlinie, Pradze i Wilnie. 
W tym poście Bratysława otrzymuje ode mnie pełnię uwagi, a geograficzne otoczenie robi jedynie za tło fantastycznej opowieści o mieście i jego radiowo-telewizyjnym centrum nadawczym na Górze Kamzik.
Dodatkowo na koniec: punkty widokowe w mieście i okolicy.