m2o | musica allo stato DX

http://radiacja.blogspot.com/2014/09/m2o-musica-allo-stato-puro.htmlPo raz pierwszy złapałem ją w 2004 roku. Stację radiową miksującą dosłownie wszystko - od muzyki, poprzez wejścia djów aż nawet po reklamy! Miksującą też moje wrażenia: szacunek za klasykę muzyki klubowej i pogardę za kiczowaty italo-dance.
Oto krótki portret pewnej włoskiej stacji muzycznej i jej miejsce w krajobrazie moich FM-DXów. 

Rzym - anteny R.Vatican i Monte Mario

http://radiacja.blogspot.com/2014/09/rzym-krajobraz-anten-radiowych.htmlWłoska stolica jest obsługiwana przez wiele ciekawych obiektów nadawczych emitujących naziemnie ponad 85 stacji radiowych i setki (!) telewizyjnych. Nawet jeżeli z różnych powodów nie będziecie mogli wyjechać kawałek za miasto by wejść pod górki Monte Cavo lub Monte Gennaro z imponującymi lasami masztów antenowych na szczycie, to na terenie Rzymu także odnajdziecie mnóstwo radiowych miejsc. Co najważniejsze - ich podziwianie można zręcznie wkomponować w zwiedzanie "standardowych" atrakcji turystycznych. 
Oto przewodnik po antenowym krajobrazie Rzymu i okolicy.

Letnie tropo 2014

http://radiacja.blogspot.com/2014/08/letnie-tropo-2014.html
forecast na 2.08.2014
2 SIERPNIA 2014

Rześki poranek poprzedzający upalny dzień z 30-stopniowym upałem, na Mazowszu przywitał gęsta mgłą i... potężną propagacją troposferyczną na UKF.
Ciekawe, że burze z ubiegłych dwóch dni, przemieszczające się z południowego wschodu, ulegały wygaszeniu na linii Narwi przedłużonej na południowy zachód. Prawdopodobnie to one (naniesiona przez nie wilgoć) w jakimś stopniu stoją za wytworzeniem się fantastycznego falowodu troposferycznego na UKF w dn. 1 sierpnia wieczorem i 2 sierpnia rankiem.