Angielskie tygodniki telewizyjne - UK TV Guides

W tym przeglądzie przyjrzymy się brytyjskim tygodnikom programowym, które pojawiały się po rewolucji telewizji wielokanałowej na przełomie lat 80-tych i 90-tych na Wyspach. Niektóre z nich prześcignęły popularnością dwa najstarsze przewodniki telewizyjne - wydawane przez BBC i ITV, (mające utrwalić ich duopol), które omówiłem w poprzednim poście. 
Jak brytyjskie prasowe tv-guide'y radzą sobie w epoce bezpłatnego i wszechobecnego EPG?

http://radiacja.blogspot.com/2016/12/angielskie-tygodniki-telewizyjne-uk-tv.html

Angielskie tygodniki telewizyjne -
RadioTimes vs. TVTimes

http://radiacja.blogspot.com/2016/12/radiotimes-vs-tvtimes.html

Biorąc pod uwagę długie i bogate tradycje prasowe w Wielkiej Brytanii, nie powinien dziwić fakt, że najstarszy na świecie przewodnik po audycjach ukazuje się właśnie tam. Nie-Brytyjczyków będzie natomiast dziwiło, dlaczego tenże przewodnik niezmiennie nazywa się "RadioTimes", nawet gdy aktualnie jego większą część wypełniają ramówki... telewizyjne. 
O nim i jego głównym rywalu - w poniższym poście.Antypody na falach krótkich

http://radiacja.blogspot.com/2016/12/antypody-na-falach-krokich.html
Zimowy sezon 2016-2017 jest doskonałym czasem, by łapać stacje radiowe z Australii i Nowej Zelandii nadające na falach krótkich. W tym poście podaję informacje o odbiorze trzech z nich, z których jedna wkrótce niestety zakończy emisję w tym zakresie.

Do nasłuchów na falach krótkich zachęcająca jest świadomość odległości, jaką pokonują ich sygnały. Co do omawianych tu stacji - mamy do czynienia z największymi możliwymi do osiągnięcia z Polski dystansami - nawet 17 500 km. W określonych warunkach, można je uzyskać również w innych porach roku, ale tylko teraz podróżujące z drugiego końca globu fale zapewniają sygnał o przyzwoitej jakości.